IEŠKOJIMŲ KELIAS ir AŠ JAME

Dar studijuodama universitete, pradėjau nagrinėti asmens ir visuomenės psichosocialines problemas, tuomet sekė gilinimasis į įvairias psichologijos, psichoterapijos kryptis, kad susidėliotų moksliškai grįstas vientisas Žmogaus savasties paveikslas ir susirinktų į vieną platformą dauguma, o gal net ir visi atsakymai apie Žmogaus būtį. Ieškojau srities, kuri kalbėtų apie dvasinį, emocinį, socialinį intelektą ir apie tai, ko gi reikia jaustis laimingu. Mokantis mokykloje mano dėmesį patraukė Vydūno darbai, taip į mano gyvenimą atėjo Vedų filosofija, vėliau mano kelyje atsirado gilinimasis ir kompetencijų formalizavimas  ugdomojo konsultavimo (ang. coaching), emocinio intelekto, terapinės fotografijos, taikomojo neuromokslo srityse, ir pagaliau podiplominės psichoterapijos studijos- įsisąmoninimu grįsta (ang. Mindfulness) kognityvinė terapijakognityvinė ir elgesio terapija, visa tai papildė mokslinį arsenalą socialinių emocinių kompetencijų tyrinėjimui bei suintegravo į vieną darnią visumą mano asmeninį ir profesinį paveikslą.

Kelionė prasidėjus prieš 15 m., įgavo kryptį pradėjus gilintis  į save. Gavus išbandymus asmeniniame gyvenime, teko atsisukti į savo vidų ir pradėti į viską, kas vyksta aplink,  žiūrėti būtent iš ten. Ar buvo lengva? Tikrai ne! Ar verta? Tikrai taip! Savęs pažinimas per patyrimines santykio su savimi pačia ir kitais praktikas, praturtino tiek asmeninį, tiek profesinį gyvenimą, įnešdamas spalvų, lengvumo mano kasdieniniuose  pasirinkimuose. Dabar sąmoningai dažniau renkuosi tylą vietoj kalbėjimo, atidumų stebėjimą vietoj situacijos ar reiškinio vertinimo, dėmesingą buvimą "čia ir dabar", išgyvenant kiekvieną akimirką.


Mindfulness - tai gebėjimas būti sąmoningam savo gyvenime. Tai galimybė pamatyti ir pajausti kiekvieną gyvenimo akimirką ir jos išskirtinumą. Tai jausmas, kad esi daugiau gyvas ir daugiau gyvenantis. Tai galimybė tiesiogiai naudoti savo galingais vidiniais resursais įžvalgoms, transformacijoms ir sveikimui. (dr. Jon Kabat-Zinn) 

„Kai esame dėmesingi ir susikaupę, iš tiesų dalyvaujame savo gyvenime ir patiriame intensyvų kiekvienos akimirkos gyvybingumą. Kartu užmezgame ryšį su galingais vidiniais resursais, leidžiančiais giliai suvokti, transformuotis ir gyti“. (dr. Jon Kabat-Zinn)

Kuo aš tikiu?

  • Tikiu, kad kiekvienas iš mūsų savo viduje turime viską, ko reikia, kad būtume laimingi ir sėkmingi
  • Tikiu, kad protą sujungus su širdimi galima gyventi geriausiai kaip tik galime
  • Tikiu, kad negalima pakeisti žmogaus, galima tik sudaryti jam erdvę pokyčiui, jei jis to pats nori
  • Tikiu, kad prasminga žmogui ne ieškoti savęs, o kurti save kaskart darant kasdienius pasirinkimus
  • Tikiu, kad mūsų mintys, žodžiai, jausmai ir elgesys kuria mūsų realybę ir tik mes esame atsakingi už savo gyvenimus
  • Tikiu, kad meilė ir pagarba sau yra pamatas ryšio su kitais kūrimui
  • Tikiu, kad sąmoningumas ir savivoka yra tarsi vartai kurti harmonijai su savimi pačiu ir pasauliu
  • Tikiu, kad yra daug kelių į gyvenimą atvira širdimi, tik reikia stabtelėti ir save išgirsti